Łączna liczba wyświetleń

środa, 19 stycznia 2011

Czy Tunezyjski Pożar Zagraża Europie ?

Po ostatnich krwawych wydarzeniach w Tunezji i obaleniu tamtejszego autorytarnego rzadu
Zine El Abidine Ben Ali  ,media oraz miedzynarodowa opinia publiczna  z coraz wiekszym niepokojem spoglada na Afryke Połnocna i na Bliski Wschod.
Egipt, Algieria, Jordania, wszedzie tam sytuacja jest bardzo napieta a do rewolty i obalenia starego porzadku politycznego naprawde niewiele brakuje.
Teraz pojawi ły sie alarmujace sygnały europejskich służb wywiadowczych ze niepokoje i krwawe zamieszki jakie  objeły   Tunezje  moga  z  łatwoscia przeniesc sie  do Europy.
Powod jest prosty, w Tunezji w zamieszkach biora udział  najczesciej młodzi bezrobotni , poniżej 25 roku życia ktorzy nie maja szans na znalezienie pracy w Tunezji.
Analogiczna sytuacja jest w Europie gdzie zamieszkuje ogromna wielomilionowa mniejszosc muzułmanska  i podobnie jak w Tunezji wielu z młodych muzułmanow jest bezrobotnych, bez wykształcenia i bez perspektyw na prace i  na lepsza przyszłosc tu w Europie.
Jeden z przedstawicieli  New Yorker Manhattan Institutes twierdzi ze to co widza Europejscy turysci w Tunezji jutro moze sie stac codziennym koszmarem w Europie.
A obraz tego co tam sie dzieje w Afryce Połnocnej jest przerażajcy.
Uzbrojone  w maczety i noze bandy atakujace kamieniami białych  turystow, czy tez jak donosza brytyjskie media miejscowi gwałcacy białe  kobiety w biały dzien na ulicy.Przemoc i bezprawie.

http://www.city-journal.org/2011/eon0111td.html

To co dzisiaj  dzieje sie  w  Tunezji  jutro może wybuchnac z podobna siła w imigranckich gettach we Francji, Wielkiej Brytanii czy w innym kraju Zachodniej Europy.
Także niemieckie rzadowe media nie pozostawiaja złudzen co do tego co dzieje sie w Tunezji.
Wydarzenia w tym kraju to poważny sygnał ostrzegawczy dla pozostałych Panstw  Afryki Połnocnej i Bliskiego Wschodu ale takze dla rzadow UE.
 Zwłaszcza  tu w Europie problem ogromnej rzeszy bezrobotnych młodych muzułmanow pozostaje dalej nierozwiazany.
Bo bezrobocie i brak wykształcenia = brak perspektyw a to rodzi frustracje, wsciekłosc oraz agresje.

Dzisiaj gdy  muzułmanska ulica podpali dworzec kolejowy w Tunezji europejskie media natychmiast epatuja sie tym widokiem podkreslajac ze powodem tego było bezrobocie i  brak perspektyw sprawcow zajsc.
Ale gdy młodzi muzułmanscy imigranci dzien w dzien atakuja niemieckiego policjanta na słuzbie w Niemczech media natychmiast wstydliwie odwracaja głowy i udaja ze nic sie nie stało.
Coraz czesciej europejska reka ktora przygarneła imigrantow, dała im dach nad głowa, , zasiłki socjalne , ubezpieczenia, mozliwosc zdobycia wykształcenia czy podjecia legalnej pracy jest kasana.
Bolesnie kasana.


Przed kilkoma dniami w sobote w  niemieckim Göttingen doszło do antyniemieckiej prowokacji.
Prowokacji ktora niestety skonczyła sie w krwawy sposob. Niestety polała sie krew, krew Bogu ducha winnych przechodniow.
Oto bowiem pewien sfrustrowany 39 letni bezrobotny imigrant z Iranu posiadajcy niemiecki paszport  stanał w centrum miasta z  plakatem na ktorym widniał duzy napis:

                      " NIEMCY TO PSY"   i  zaczal przy okazji prowokowac przechodniow.
 Gdy przechodnie w stanowczy sposob zazadali aby zaprzestał swoich prowokacji polała sie krew.
Iranczyk wyciagnał  noz kuchenny z torby i ciezko zranił dwoch mezczyzn (26 i 50 lat), obydwaj w stanie ciezkim zostali odwiezieni do szpitala.
Na szczescie pozostali przechodnie  obezwadnili  agresywnego  imigranta zapobiegajc przy tym dalszej tragedii.
Iranczyk  został  aresztowany przez policje.
Ale takie wydarzenia staja sie powoli dniem powszednim w Starej Unii.

http://www.goettinger-tageblatt.de/Nachrichten/Goettingen/Uebersicht/Blutige-Messerstecherei-in-Goettinger-Innenstadt

Dzisiaj politycznie poprawne media oraz politycy czesto zamiataja pod dywan fakt ze mniejszosc muzułmanska boryka sie z ogromnymi problemami socjalnymi w Europie.
Ze ma problemy z integracja, z opanowaniem jezyka a co za tym idzie ze zdobyciem wykształcenia i dobrze płatnej pracy a tylko niewielka czesc muzułmanow potrafi sie wkomponowac w Europejskie społeczenstwo, podjac prace czy studia.
A statystki nie kłamia, sa bezwzgledne.
W Nadrenii-Westfalii, najlepiej rozwinietym landzie w Niemczech 25 % muzułmanow zyje z pomocy socjalnej. Sytuacja wyglada o wiele bardziej drastycznie jezeli wezmniemy pod uwage narodowosci.
90 %  Libanczykow zyje z pomocy społecznej, 65 % Irakijczykow jest całkowicie uzaleznionych od tego co dostanie z socjalu...
http://www.focus.de/fotos/der-hartz-iv-anteil-liegt-mit-90-prozent-bei-libanesen-am-hoechsten_mid_788515.html

Coraz czesciej w Europie tworzy sie społeczenstwo rownoległe, muzułmanskie społeczenstwo ktore żyje według własnych zasad, reguł.Ktore sa nam całkowicie obce.
Tworza sie ogromne getta ktore niczym juz nie roznia sie od Kairu, Teheranu czy Rijadu.
Getta w ktorych policja porusza sie w konwojach.
Te ogromne getta to przysłowiowa beczka prochu na ktorej siedzi Europa.
 Czy tunezyjska iskra doprowadzi do eksplozji  tu w Europie ?http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/europa/udo-ulfkotte/buergerkrieg-in-tunesien-springt-der-funke-der-unruhen-von-nordafrika-auf-europa-ueber-.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.