Łączna liczba wyświetleń

piątek, 8 października 2010

" Ty niemiecki psie, ty niemiecka szmato..." czyli rasizm w niemieckich szkołach.

Jeszcze nie przebrzmiały echa skandalu w jednej ze szkół   w  Essen
  jaki wstrząsnął  niemiecka  opinia publiczna a juz światło  dzienne  ujrzał  kolejny rownie bulwersujacy przypadek.Tym bardziej ze w tym przypadku chodzi w ewidentny sposób o rasizm.
Alarm tym razem podniosły   Związki  Zawodowe Nauczycieli.
Z tego tez powodu zwołano  w Berlinie seminarium z udziałem 50 pedagogów  na temat:
"Nienawiść wobec Niemców w niemieckich szkolach"
Do prasy wyciekły pikantne szczegóły na temat tego co dzieje się na co dzień  w niemieckich szkołach w Berlinie.
W czasie dyskusji głos zabrali dwaj nauczyciele z dzielnicy Kreuzberg z Berlina która w sporej części zasiedlona jest przez islamskich imigrantów z Turcji, Bliskiego Wschodu czy Afryki Północnej.
W szkole w której pracują obaj pedagodzy na 120 uczniów uczęszcza tylko 7 Niemców.
Mali niemieccy uczniowie są regularnie ośmieszani, wyszydzani oraz zastraszani przez swoich muzułmańskich kolegów.
Wręcz pyta się ich "czego szukają w tej szkole"  Mali muzułmanie czuja się tu tak jakby byli u siebie a to Niemcy byli by imigrantami.
W razie konfliktów z niemieckimi uczniami mali imigranci otrzymują natychmiastowa  pomoc ze strony swoich współziomków bądź rodzin.
Jeden z uczestników sympozjum Wiceprzewodniczący GEW otwarcie stwierdził ze Tureccy uczniowie wyzywają małych Niemców od  "köpekler" co oznacza tyle co pies a niemieckie nauczycielki są otwarcie wyzywane od niemieckich szmat.
Jedna z nauczycielek z dzielnicy Neukölln z Berlina stwierdziła  ze już od pierwszych klas niemieccy uczniowie są wyzywani przez małych muzułmanów jako "pożeracze świń". Dodatkowo dzieci mieli zachowywać się tak   aby nie łamać islamskich reguł "Haram" .
Niemieccy uczniowie już w przedszkolu poznają reguły gry, uczą się aby swoim islamskim kolegom nie wchodzić w drogę. Gdyż każdy kto jest pilniejszy w nauce, ma dobre oceny, mówi płynnie po niemiecku  czy tez z szacunkiem odnosi się do nauczycieli ten staje się wrogiem w klasach w których dominują liczebnie  imigranci.
Szykanowanie, prześladowanie czy bicie niemieckich uczniów to coraz częściej smutna rzeczywistość w niemieckich szkołach dzięki promocji multi-kulti.
Inny z nauczycieli z dzielnicy Neukölln podał przykład ze swojej szkoły gdzie kilku niemieckich uczniów prosi aby w czasie przerwy mogli pozostawać sami w klasach chcą w ten sposób chronić się przed  prześladowaniami.
Znamienny jest przykład jednego ucznia Domitiana (lat 15) który miał to nieszczęście ze zmieniając szkole trafił do takiego gimnazjum gdzie w klasie na 29 uczniów było tylko dwoje Niemców. On i jedna koleżanka a reszta to uczniowie pochodzenia arabskiego i tureckiego.
Juz od samego początku był szykanowany, obrażany  i prześladowany za to ze miał jaśniejsza barwę skory, jaśniejsze włosy czy za to ze był pilniejszy w nauce oraz ze odnosił się w kulturalny sposób do pedagogów.
Zarzucano mu ze nie mówi po niemiecku  tak jak inne dzieci tzw niemiecko podobnym dialektem z mieszanina obcych wyrazów   czyli  tzw "kanakdeutsch"
Został natychmiast odtrącony przez grupę do tego stopnia ze każde jego wyjście do szkoły było dla niego koszmarem.
Coraz częściej chorował coraz częściej opuszczał szkole.... a po interwencji jego matki niemieccy nauczyciele sami jej doradzili aby jej syn zmienił szkole.
Ostatecznie Domitian kolejny raz  zmienił szkole, teraz chodzi do klasy gdzie uczęszcza tylko dwoch  obcokrajowców  a zajecia w klasie wyglądają jak w normalnym cywilizowanym kraju.
I z optymizmem patrzy w przyszłość mając nadzieje ze koszmar jaki przeżył już się nigdy nie powtórzy.

http://www.bild.de/BILD/politik/2010/10/07/deutschen-feindlichkeit/an-deutschen-schulen.html

http://www.pi-news.net/2010/10/bild-prangert-deutschenfeindlichkeit-an/#more-158413

ps. Przed kilku dniami Niemcy hucznie  swietowaly 20 lecie Zjednoczenia Niemiec.
W swoim przemowieniu Prezydent Niemiec dumnie oswiadczyl ze Islam obok Chrzescijanstwa czy Judaizmu jest juz częścią  Niemiec.
Tylko czy niemieccy uczniowie i ich rodzice mający na codzien do czynienia z przemocą i rasizmem w niemieckich szkołach  maja powody do dumy tak jak Pan Prezydent Niemiec ?

22 komentarze:

 1. Zaiste rację ma JKM mówiąc że za dwadzieścia lat będziemy graniczyć z sułtanatem nadrenii czy czymś tam na wzór z podobno brzmiącą nazwą. Kiedy politycy w końcu się obudzą i przyznają publicznie że całe to pobłażanie dla odmienności kulturowych jest jedną wielką pomyłką?
  Doświadczamy właśnie kolejnego etapu upadku cywilizacji zachodniej na rzecz zacofania. Proces postępujePro

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz Niemcy mają tylko jedno wyjście - zlikwidować wszelkie przywileje socjalne i wprowadzić prywatne nauczanie. Podobne rozwiązanie przydałoby się w Polsce. Jeśli za coś płacę, to tą rzecz szanuję. A nie przeszkadzam w lekcji, przeklinam do nauczyciela albo zakładam mu kosz na głowę, a on nie może nic w takiej sytuacji zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Za pierwszą wojne im się upiekło, na drugiej też całkiem nieźle wyszli, ale w końcu się oberwie jebanym szwabom. Nie jest mi ich żal, szykanowanie w szkole to marny pikuś w porównaniu z tym co oni robili naszym dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 6. W naszym, Polaków, interesie jest byśmy mieli mądrych i dobrych sąsiadów ale to chyba nierealne. Tak tylko sobie zamarzyłem... A my tacy młodzi, wykształceni z dużych miast.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niemców nie lubie, ale arabów i innych takich brudasów jeszcze bardziej

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaskakujące ale powinniśmy podziękować Ruskom, że tak nie jest u nas. Nie jestem bynajmniej jakimś fanem komunizmu, ale faktem jest, że dzięki niemu nie mamy teraz tylu Arabów w Polsce. Dobrze też, że nasze przepisy imigracyjne są mniej liberalne. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w Polsce. Chyba by mnie szlag ciężki trafił gdyby podobna sytuacja się przydarzyła mojemu dziecku. To jest początek końca cywilizacji europejskiej.

  OdpowiedzUsuń
 10. nie panikujmy.oni na głowie mają turków.to jest ich ból głowy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Cóż, nikt im Arabów i Turków na siłę nie pościągał - a ponoć to "Polak jest mądry po szkodzie". Ale przecież "chcącemu nie dzieje się krzywda". Najwidoczniej przyszła pora zebrać skutki negatywnej karmy za II wojnę i masowe zabijanie innych narodów. Przyszłość Niemców maluje się dość niepewnie, tym bardziej, że stali się zbyt sztywni, wyrafinowani i wygodniccy na rozmnażanie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Niedługo zatęsknią za plugawym Polakiem o ile już nie zatęsknili...

  OdpowiedzUsuń
 13. " Ty niemiecki psie, ty niemiecka szmato..."
  Wreszcie ktoś zaczął niemiaszków traktować z należytym dla nich szacunkiem.

  OdpowiedzUsuń
 14. Niemcy maja jednak strasznego pecha. Chyba komuś podpadli.

  OdpowiedzUsuń
 15. W Warszawie postwaje pierwszy meczet od wejścia do UE . Zgodę na budowę uzyskali w podstępny sposób bo władze myślały że będzie tylko centrum handlowe. Meczet ma służyć kilkunastu tysiącom muzułmanów zamieszkujących Warszawę. Odkąd ruszyła budowa meczetu z pieniedzy terrorystów daje sie zauważyć zwiększoną ilość muzułmanów na ulicach stolicy Polski poruszających sie stadami.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jesteśmy w UE , nie ma granic wiec to jest również nasz problem . Budżet Unii jest wspólny wiec wiecej pieniedzy dla muzułmanów oznacza mniej pieniędzy dla reszty.

  OdpowiedzUsuń
 17. Brawo, imigracyjny strzal w stope... Indianie tez pozwolili na imigracje i teraz siedza w rezerwatach...

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 19. W Polsce dostaliby po ryju i byłby spokój. Ale Arabusy nie są takie głupie. Wiedzą, że w Niemczech będą mieli większy luz bo Niemcy cały czas mają traumę za II W.Ś.

  OdpowiedzUsuń
 20. coś mi śie zdaje ze to europa wschodnia przyjmie najwięcej uchodzcow ale niemieckich i francuskich

  OdpowiedzUsuń
 21. Nie martwcie się o Niemcow, poradzą sobie bez waszych durnych tekstów. Popatrzcie najpierw na swoje życie, bo w PL sami się wszyscy nawzajem okradamy i nienawidzimy - bez muslimów.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.