Łączna liczba wyświetleń

środa, 27 października 2010

Norwegia mówi "Nie" promocji islamu za saudyjskie petrodolary.

Do bez precedensowej sytuacji jak na Europe doszło w Norwegii gdzie miejscowy Minister Spraw Zagranicznych tego kraju Jonas Gahr Störe zdecydowanie nie zgadza się aby budowę kolejnych meczetów w tym kraju finansowała Arabia Saudyjska.
Jak donosi norweski dziennik "Verdens Gang" Ministerstwo Spraw Zagranicznych Norwegii odrzuciło prośbę Islamskiego Centrum w Oslo które zwróciło się z prośba aby budowę meczetu w tym kraju  finansowala Arabia Saudyjska.
Norwedzy swoja odmowe motywowali tym ze:
"Chrześcijaństwo w Arabii Saudyjskiej jest zakazane, dlatego Nasz kraj ma możliwość aby negatywna  odpowiedzią  na te prośbę  udowodnić ze  byłoby to  paradoksem  i nienaturalne  aby pozwolić na to aby pieniądze z kraju (Arabii Saudyjskiej) gdzie nie ma mowy o Wolności Religijnej finansowały budowę meczetów w Norwegii."

Minister Spraw Zagranicznych Norwegii przyznał w rozmowie ze problem z finansowaniem przez Arabie Saudyjska meczetów w Europie  jest powszechny a jak dotąd żaden kraj w EU nie przeciwstawił się temu trendowi.
Norwegia chce przedstawić  ten problem na porzadku  dziennym na obradach Rady Europy.

ps. Cieszy bardzo ze Norwegia nie chce sprzedawać swojej kultury i tożsamości narodowej za petrodolary śmierdzące faszyzmem religijnym.Link:
http://orf.at/stories/2020811/

http://www.pi-news.net/2010/10/norwegen-verzichtet-auf-saudidollars/#more-161054

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.