Łączna liczba wyświetleń

sobota, 9 października 2010

Muzułmanie żądają zamknięcia laickiego przedszkola we Francji.

Znane francuskie przedszkole "Baby Loup" w Chanteloup-les-Vignes na paryskich przedmieściach może wkrótce zakończyć swoja działalność.
Powód  ?  Bo było laickie a to bardzo nie spodobało się muzułmanom mieszkającym w okolicy.
Przedszkole "Baby Loup" znane jest w tym miasteczku z tego ze jest (jeszcze) otwarte 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę co dla wielu miejscowych rodzin oraz pracujących  matek samotnie wychowujących swoje pociechy było nieoceniona pomocą w codziennym życiu.
Ważnym aspektem działalności przedszkola jest to ze jest ono neutralne religijnie a to chyba  bardzo się nie podoba "tolerancyjnym" Wyznawcom Proroka.
Dlatego tez miejscowi muzułmanie zaskarżyli to przedszkole o....dyskryminacje.
Muzułmanie w pozwie sadowym napisali ze czuja się dyskryminowani bo w przedszkolu pożywienie nie było przygotowywane zgodnie z Islamska tradycja "Halal", dzieci przebywające w przedszkolu powinny być budzone w czasie przeznaczonym na modlitwy , pracownice przedszkola nie nosiły islamskich chust oraz pracująca w tym przedszkolu muzułmanka nie miała możliwości odbywać codziennych modłów w czasie pracy.
Pozew złożyła była islamska pracownica która została zwolniona z pracy w 2008 roku po tym jak po raz kolejny  odmówiła zdjęcia przed dziećmi islamskiej burki  zakrywającej cale  jej ciało w czasie pracy.
Przed sadem zażądała odszkodowania w wysokości 80 tysięcy euro.
W marcu tego roku francuscy urzędnicy z Urzędu Antydyskryminacyjnego przyznali muzułmance racje w sporze ze swym byłym pracodawcom i zarzucili właścicielom przedszkola "Baby Loup" to ze ograniczali wolność  religijna swojej byłej pracownicy.
Wyrok w tej bezprecedensowej sprawie oczekiwany jest w przyszłym tygodniu a opinia francuskich urzędników może mieć decydujące znaczenie w tej sprawie.


Tak wygląda dziś "laicka" Francja 2010  szczycą się swymi Republikańskimi Ideami.
I chyba wkrótce niewiele pozostanie z tej laickości w tym pięknym kiedyś kraju.

link:
http://www.faz.net/s/RubDDBDABB9457A437BAA85A49C26FB23A0/Doc~E5843F9E97AC24EACA3E10F44056212B0~ATpl~Ecommon~Scontent.html

1 komentarz:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.