Łączna liczba wyświetleń

sobota, 11 września 2010

Eksplozja bomby w hotelu w Kopenhadze.

W dniu wczorajaszym w piatek w stolicy Danii Kopenhadze doszło  do wybuchu bomby w jednym z kopenhaskich hoteli.

Jak donosza miejscowe media policji udalo sie zatrzymac podejrzanego który  wkrótce  po eksplozji w hotelu wybiegl zakrwawiony z rana na głowie na zewnątrz i był  przepasany pasem wypelnionym ładunkami  wybuchowymi.
Policja zatrzymala podejrzanego w pobliskim parku.
Jak na razie policja nie podaje żadnych informacji na temat narodowości zatrzymanego ani motywów jego działania wiadomo tylko tyle ze osobnik ów urodził się w Luksemburgu w 1983 roku.
Policja wydala oświadczenie ze prowadzi śledztwo w wielu kierunkach ale duńskie  media spekulują  ze był  to nieudany  samobójczy  zamach bombowy.
Dania może  być  celem potencjalnych zamachów  bombowych po tym jak przed 5 laty duński  karykaturzysta opublikował  karykatury przedstawiajace Mahometa co doprowadziło  wówczas wściekłość i masowe gwałtowne protesty w świecie muzułmańskim.
Ostatnio sprawa karykatur wróciła znowu na światło dzienne po tym jak niemiecka kanclerz Angela Merkel uhonorowała w tym tygodniu duńskiego rysownika Kurta Westergaarda "Nagroda Wolności" co wywołało wściekłość niektórych ugrupowań islamskich.

http://www.tagesspiegel.de/politik/bombenexplosion-in-kopenhagen/1931282.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.