Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 19 września 2010

Zieloni w Niemczech żądają wprowadzenie nowego podatku.

Przedstawiciel Partii Zielonych w Niemczech zażądał w wywiadzie dla  “Neuen Osnabrücker Zeitung”
wprowadzenie nowego podatku, coś na wzór podatku z krajów islamskich "Dschizya",  który płacili  by  podatnicy w Niemczech a cale  wpływy z tego podatku były by przeznaczone na finansowanie tzw "integracji" imigrantów przybywających i mieszkających w Niemczech.
Pan Viceprzewodniczacy z Partii Zielonych nie powiedział dokładnie o jakie nacje chodzi ale wszystkim jest wiadomo ze chodzi o imigrantów z krajów islamskich którzy nie garna się do integrowania się z niemieckim społeczeństwem.
I to mimo ze Panstwo Niemieckie juz od wielu lat finansuje cały  wachlarz programów  integracyjnych dla imigrantów , od bezpłatnych  kursów  języka niemieckiego przez możliwość  zdobycia wykształcenia  w tym kraju a kończąc na zasiłkach  socjalnych dla bezrobotnych które  pochłaniają  rocznie dziesiątki  miliardów  euro z niemieckiego budżetu.
Ale niestety jak widać dla Zielonych to za mało , dlatego postanowili "ukarać " niemiecki społeczeństwo dodatkowym podatkiem.  Idac za ich tokiem myślenia można odnieść wrażenie ze to tylko społeczeństwo niemieckiej jest winne temu ze wielu imigrantów ma głęboko w 4 literach integracje w Niemczech.
Tylko w tym roku rząd Niemiec na same kursy językowe przeznaczył dla imigrantów 233 miliony euro a mimo to az 8% imigrantów albo je przerwało albo całkowicie zignorowało a co jest najbardziej skandaliczne za swe postępowanie nie ponoszą oni praktycznie żadnych konsekwencji.
A to oznacza kolejne dziesiątki miliardów euro wyrzuconych w błoto przez niemieckiego podatnika.
I tak wygląda błędne kolo integracji, dzieci imigrantów przychodzą do szkoły ze znikoma znajomością języka niemieckiego obniżając wydatnie poziom nauczania w szkole. Bez dobrej znajomości języka nie ma szans na zdobycie dobrego zawodu i wykształcenia wiec dzieci za kilkanaście lat zasila szeregi bezrobotnych  i beda żyły  z zasiłków  socjalnych które niejednokrotnie przewyższają  pensje tych którzy  pracują.
Wiec czy opłaca się pracować i kształcić ?
Tylko czy taka strategia ma jakikolwiek sens ?
Dla mnie to czysta utopia.

link:
http://www.pi-news.net/2010/09/gruene-fordern-dschizya-steuer-fuer-deutsche/#more-156005

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.