Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 12 września 2010

Niszczenie Koranu w USA.

Krotko po zakończeniu uroczystości ku pamięci ofiar zamachu na WTC w Nowym Jorku demonstrowały dwa tysiące osób przeciwko kontrowersyjnej budowie meczetu w Strefie Zero.
Demonstranci  a wsrod nich holenderski polityk Geert Wilders  dali jasno do zrozumienia ze
"Należy wyznaczyć  linie  która nie wolno pozwolić  przekroczyć . Nie wolno pozwolić  aby Nowy Jork stal  się nowa Mekka "
W poblizu zebrała sie także  1500 osobowa grupa osób  którzy  nawoływali do tolerancji i opowiadali się za wolnością religijna.
Obie grupy rozdzielały duże siły policji , mimo to doszło do gwałtownych utarczek słownych.
Z kolei w  Waszyngtonie przed Białym Domem uczestnicy niewielkiej  anty islamskiej demonstracji w demonstracyjny sposób darli strony Koranu.
Jak stwierdził jeden z nich "Trzeba skończyć z propagowaniem kłamstwa ze islam jest pokojowa religia"
Plany budowy meczetu wywołały gwałtowne dyskusje i spory w USA, zdaniem wielu obraza to pamięć tych co zginęli w tym miejscu. Także sondaże w USA na temat budowy meczetu w Strefie Zero pokazują ze większość Amerykanów jest zdecydowanie przeciwna budowie.
W czasie uroczystości w rocznice ataku na WTC Prezydent USA Barack Obama wezwał Amerykanów do tolerancji gdyż jak stwierdził " Atak na WTC przeprowadziła banda krzykaczy z  Al-Kaidy  zasłaniających się islamem a sama religia nie ma z tym nic wspólnego "

link:
http://www.derwesten.de/nachrichten/Christen-verbrennen-Koran-Seiten-vor-Weissem-Haus-id3697532.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.