Łączna liczba wyświetleń

piątek, 10 września 2010

Juz 7 milionów obcokrajowców w Niemczech.

Jak pokazuja ostatnie wyniki badan w krajach UE mieszka coraz wiecej obcokrajowców  a społeczeństwa  staja sie narodowościowo  coraz bardziej wymieszane.
Średnia dla całej  UE wynosi obecnie 6,4 % obcokrajowców a co trzeci z tej liczby pochodzi z innych krajow UE.
Takie dane podał Urzad Statystyczny  Eurostat z Brukseli. W UE mieszka teraz ponad 31 milionów obcokrajowców.
Ogromna rozpiętość jest także co do liczby obcokrajowców zamieszkujących w poszczególnych krajach UE i waha się od 0,1 % (Polska) aż do 43,5 % (Luksemburg)
W Niemczech mieszka 8,8 % obcokrajowców czyli  około 7 milionów (do tej puli nie zalicza się już dzieci imigrantów urodzonych w Niemczech którzy maja już niemieckie obywatelstwo), Hiszpania  5,7 miliona, Wielka Brytania 4 miliony obcokrajowców, Włochy 3,9 miliona  i Francja 3,7 miliona obcokrajowcow.(dane dotyczące Francji mogą się okazać złudne gdyż w tym kraju mieszka według rożnych szacunków od 10-12 % imigrantów muzułmańskich a ich liczba w szybkim tempie wzrasta)
W ostatnim okresie czasu najwięcej obcokrajowców w ramach samej UE przybyło z państw które ostatnio dołączyły do UE. I Tak Rumunie opuściło  przenosząc  sie do innych krajow Unii ponad 2 miliony osób , z Polski wyjechalo 1,5 miliona osob.
Z kolei z Włoch wyjechało 1,3 miliona mieszkańców a z Portugalii 1 milion.
W 2009 roku  11 milionów mieszkańców z paszportem krajów UE zmieniło swoje miejsce zamieszkania w ramach państw UE(wewnętrzna imigracja), spoza panstw UE przywedrowalo okolo 7 milionów imigrantow przewaznie z Turcji, Maroka czy Albanii. 5 milionów  imigrantow przybyło  z Afryki a  reszta pochodzi z Azji i obu Ameryk.


ps.jak widac po statystykach Europa staje sie coraz bardziej "multi-kulti" co powinno szczegolnie ucieszyc politycznie poprawnych co jednak wcale nie oznacza ze ci wszyscy imigranci szczegolnie z krajow  afrykańskich i  azjatyckich  maja  sie zamiar calkowicie integrować  z pozostałymi  mieszkańcami  Europy.

link:
http://www.welt.de/politik/deutschland/article9475620/Kein-EU-Land-hat-mehr-Auslaender-als-Deutschland.html

A tu poniżej znajduje się link do filmu z YT przedstawiający jakie procesy demograficzne zachodzą w chwili obecnej w Unii Europejskiej i na Swiecie.

link:
http://www.youtube.com/watch?v=6VnUH_CPulc&NR=1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.